(2022) Zmiana Jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę z o. o. – To się opłaca!

ZMIANA JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ NA SPÓŁKĘ Z O. O. – TO SIĘ OPŁACA!

Po wprowadzeniu przez polski rząd nowych przepisów podatkowych tzw. Polski Ład –  JDG wielu przedsiębiorcom zdecydowanie przestanie się opłacać. Składka zdrowotna, którą będzie trzeba opłacać nie tylko ulegnie podwyższeniu, ale co najważniejsze nie będzie miała górnego limitu i nie będzie można odpisać jej od podatku!

Spółka z o.o. jest pozbawiona tych problemów.

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie Spółki z o.o. daje znacznie większe korzyści i swobodę działania, niż klasyczna JDG. Najważniejszą cechą spółki z o.o. jest ograniczona odpowiedzialność jej udziałowców – mianowicie za firmowe decyzję i straty każdy udziałowca odpowiada do wysokości wniesionego do spółki wkładu. Właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej za finansowe problemy odpowiada całym swoim majątkiem co może mieć tragiczne konsekwencję ciągnące się przez wiele kolejnych lat!

W odniesieniu do zmian podatkowych w „Polskim Ładzie”, bardzo korzystny jest fakt, że wspólnicy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (przy założeniu, że jest ich co najmniej a drugi wspólnik ma przynajmniej10% udziałów) nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu. Nie muszą więc ponosić kosztów związanych z ZUS, do których zalicza się składka zdrowotna.

CIT (podatek dochodów)w spółce z o.o. jedynie 9%. To jedna z najlepszych stawek podatkowych w Europie!

Polacy mając powyższe możliwości co raz częściej dokonują zmiany formy prowadzenia działalności gospodarczej. Zakup gotowych spółek to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą optymalizować swoje ryzyko i odpowiedzialność podatkową.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Scroll to Top